صفحه ها
دسته
دانلود
وبلاگ دوستان
پیوندها
وبلاگ دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 384765
تعداد نوشته ها : 571
تعداد نظرات : 506
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
   

 


شنبه شب شبکه سوم سیمای جمهوری اسلامی در برنامه « دیروز امروز فردا » روندی را ادامه داد که مدتی است به دلیل تضاد با رسالتی که برای سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی تعریف شده موجب تاسف شدید همه وفاداران به انقلاب و نظام جمهوری اسلامی شده است .
تاسف بارترین ویژگی این برنامه کوبیدن روحانیت به وسیله روحانیت بود. اینکه یک روحانی ـ هر چند به دلیل سوابق انقلابی و خدماتی که کرده است قابل احترام می باشد ـ با توسل به ادبیاتی غیراخلاقی و غیرمتناسب با شان روحانیت درباره مهمترین مسائل اجتماعی و سیاسی از تلویزیون سخن بگوید و با الفاظ و عباراتی که تکرار آنها در این نوشتار را نیز مجاز نمیدانیم به چهره های روحانی حمله کند در هیچ منطقی قابل پذیرش نیست . این سخنان بقدری دور از انصاف و اخلاق بود که حتی اعتراض همفکران سیاسی گوینده آنرا نیز برانگیخته است .
راستی اگر تلویزیون کشور مسلمان ایران در اختیار گروه های غیردینی بود آیا چنین اقدامی از آن برای مردم قابل قبول بود مردم از تلویزیون و از افراد روحانی هنگامی که از تلویزیون سخن می گویند انتظار متانت جدال احسن استفاده از منطق و ارائه طریق دارند نه بهره گیری از الفاظ غیراخلاقی و کوبیدن بر طبل جنگ و نشان دادن چهره ای خشن از اسلام و چوب حراج زدن به حیثیت روحانیت .
نکته دیگری که باید به آن اشاره و به خاطر آن ابراز تاسف شود اظهارات مجری برنامه درباره دعوت شدگان به برنامه « رو به فردا » ی همین شبکه بود. وی در بیان عدم پذیرش دعوت به شرکت در مناظره تلویزیونی نام بعضی افراد را که نه تنها هرگز در اردوگاه اصلاح طلبان حضور نداشتند بلکه همواره با مبانی فکری آنها درحال مقابله بوده و هستند تحت عنوان افراد شاخص اصلاح طلب آورد! غافل از اینکه اولا افراد در پذیرش دعوت به شرکت در مناظره یا عدم پذیرش آن آزادند و ثانیا تلاش برای ثبت کردن نام افراد مستقل در فهرست اصلاح طلبان هنری است که فقط از یک مجری بی اطلاع از تاریخ انقلاب برمی آید و حیف است سیمای جمهوری اسلامی عنان برنامه های زنده خود را به دست کسانی بسپارد که نمی توانند اعتبار این رسانه ملی را حفظ کنند.
آیا مسئولان سازمان صدا و سیما با این وضعیت می توانند به مردمی که باحیرت تمام و تاسف فراوان به خاطر پخش چنین برنامه هائی می پرسند تلویزیون به کجا می رود پاسخی قانع کننده بدهند


دسته ها : سیاسی
X